Product >> Cable Assembly >> RG178 Series
Isis Technology provide different kinds of RF cable and assembly. You can select cable type, connector type and different length of the cable. All cable assembly are 100% tested before ship to customer.
Customize your cable.
![]()
J63_09078O+000
| Cable Color | Orange |
| Cable Type | RG178B/U Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / NA |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | 3000 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 500V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
J73_09078O-I32
| Cable Color | Orange |
| Cable Type | RG178B/U Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / IPEX |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | 3000 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 500V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
JS2_10878O-S43
| Cable Color | Orange |
| Cable Type | RG178B/U Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / SMA |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | 3000 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 500V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
JT2_08678O-M41
| Cable Color | Orange |
| Cable Type | RG178B/U Coaxial Cable |
| Connector Type | TNC / MCX |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | 3000 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 500V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |



