Product >> Cable Assembly >> RG174 Series
Isis Technology provide different kinds of RF cable and assembly. You can select cable type, connector type and different length of the cable. All cable assembly are 100% tested before ship to customer.
Customize your cable.
![]()
J63_15574B-M40
| Cable Color | Black |
| Cable Type | RG174/U Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / MCX |
| Frequency Range | 900 ~ 2400 MHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | AC 100 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
JS2_10074B-X42
| Cable Color | Black |
| Cable Type | RG174/U Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / MCX |
| Frequency Range | 900 ~ 2400 MHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | AC 100 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
JAB_1M574B-S0B
| Cable Color | Black |
| Cable Type | RG174/U Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / SMA |
| Frequency Range | 900 ~ 2400 MHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | AC 100 Mega Ohm/km min. |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |


