Product >> Cable Assembly >> 1.5v2C Series
Isis Technology provide different kinds of RF cable and assembly. You can select cable type, connector type and different length of the cable. All cable assembly are 100% tested before ship to customer.
Customize your cable.
![]()
JP2_2202VB-S10
| Cable Color | Black |
| Cable Type | 1.5C2V Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / PAL Jack |
| Frequency Range | 0 ~ 900 MHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | > 1000 ohms |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V RMS |
| Impedance | 75 ohms |
| Drawing | Download |
