Product >> Cable Assembly >> 1.13 Series
Isis Technology provide different kinds of RF cable and assembly. You can select cable type, connector type and different length of the cable. All cable assembly are 100% tested before ship to customer.
Customize your cable.
![]()
JS3_05013G-I32
| Cable Color | Gray |
| Cable Type | 1.13 Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / IPEX |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | > 1000MΩ |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
J73_10013G-I32
| Cable Color | Gray |
| Cable Type | 1.13 Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / IPEX |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | > 1000MΩ |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
J63_10013G+I32
| Cable Color | Gray |
| Cable Type | 1.13 Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / IPEX |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | > 1000MΩ |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |
![]()
JI3_19813G-I30
| Cable Color | Gray |
| Cable Type | 1.13 Coaxial Cable |
| Connector Type | SMA / IPEX |
| Frequency Range | 0 ~ 6 GHz |
| V.S.W.R. | < 1.30 |
| Insulation Resistance | > 1000MΩ |
| Dielectric Strength | AC 1000V/min. |
| Rating Temp Voltage | 30V |
| Impedance | 50 ohms |
| Drawing | Download |



